Workshop Miniboekjes maken

Workshop ‘Miniboekje Maken’

Marloes van ToverzichtActueel, Schilderworkshops Leave a Comment

Vang jouw wereld in een kunstboekje!

Het leuke van miniboekjes is dat je iets kleiner kunt werken, rondom een bepaald thema of in een bepaald kleurenpalet. Het hele proces is nog speelser dan het werken in een art journal of op een doek. Het moedigt je echt aan om even overal uit te stappen en ergens diep in te duiken. Daarna heb je meteen een afgerond resultaat in de vorm van een boekje waarvan jij het thema, het materiaal en het kleurenpalet zelf hebt samengesteld.

Een miniboekje met een portret

Werken vanuit een thema waar jij ‘wild’ (of juist rustig) van wordt

Eerst kies je een thema waar jij helemaal wild of juist heel rustig van wordt, bijvoorbeeld insecten, lente, je vakantie in Griekenland, of iets heel abstracts zoals een inzicht dat je gekregen hebt, je successen van het afgelopen jaar, of loslaten, liefde avontuur. Een miniboekje kun je ook opdragen aan een bepaalde fase of gebeurtenis in je leven of zelfs aan een persoon. Misschien weet je dit thema nu al. Het is niet erg als je het nog niet weet. Dan kun je een boekje rondom een bepaalde kleur maken. Meestal dient een thema zich vanzelf aan. In ieder geval, zul je als je je boek af hebt, een rode draad ontdekken. Sowieso ben jij als maker de rode draad!

Speels al je bladzijden verzamelen en beschilderen

In de eerste fase van de workshop gaan we verzamelen wat bij ons thema en gekozen kleurenpalet past. Als je zelf bepaalde fysieke herinneringen, zoals ansichtkaarten, stofjes van je reis naar India of gedroogde bloemen hebt, neem ze vooral mee naar deze workshop! Als je dit niet hebt, dan is er in het atelier materiaal genoeg om keuzestress van te kunnen krijgen. Dit krijg je niet, want je laat je intuïtie spreken en niet je twijfelachtige gedachten. Van welk papier en welke stofjes wordt jouw hart blij? Wil je alles op precies hetzelfde formaat snijden of vind je het juist leuk als alle pagina’s verschillende maten hebben? We leggen alles op tafel en beschilderen de losse delen zodat alles eenzelfde ‘look’ krijgt.

In de tweede fase gaan we het boekje in elkaar zetten en alle pagina’s beschrijven, vol tekenen of op een andere manier bewereken. Deze workshop is echt een aanrader voor iedereen die een bijzondere ervaring fysiek wil maken om er een eeuwige herinnering aan te hebben of voor wie juist een bepaald inzicht verder wil onderzoeken. Het boekje hoeft niet per se af te zijn, je kunt er altijd later in verder werken.

In deze video zie je verschillende voorbeelden van miniboekjes.

Details over deze workshop:

  • Datum: Zaterdag 14 maart 2026
  • Tijd: 13.30-17.30 uur 
  • Kosten: € 85,- per persoon 
  • Inbegrepen: startpakket met papier, stof, oude tijdschriften, gebruik van materiaal (verf kwasten, papier, schorten, etc.) en een drankje en hapje tussendoor
  • Zelf meenemen: spullen die jij wilt toevoegen aan je miniboekje, bijvoorbeeld gedroogde bloemen, herinneringen van je vakantie (bonnetjes, toegangskaartjes, broodzakjes, enz.), mooie dunne stukjes stof, enz.
  • Draag niet je nieuwste kleding en liever geen parfum tijdens de workshop.
  • 🐈‍⬛ aanwezig in het atelier; houd hier rekening mee als je allergisch bent.
  • Minimaal aantal deelnemers: 3
  • Maximaal aantal deelnemers: 7
  • Plaats: Breedweer, Heemskerk

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *