Je openstellen voor je onderbewuste
Schilderen is bij uitstek een methode om jouw onderbewuste te laten spreken. Vaak weet je ergens van binnen veel meer dan wat je gedachten je vertellen. Je draagt belangrijke boodschappen, voor jezelf, voor anderen en voor de wereld. In deze workshop wil ik je uitnodigen om open te staan en je af te stemmen op wat er bovenkomt. We starten deze schildersessie dan ook met een geleide meditatie waarin je waarschijnlijk al symbolen gaat tegenkomen.

Jouw binnenwereld op doek brengen
In het tweede deel van de workshop ga je je symbolen op doek zetten. Eerst heb je even de ruimte om op te schrijven en te schetsen wat je zojuist gezien hebt. Welke kleuren horen daarbij? Wat wil je het schilderij vooral meegeven? En hoe werkt dat met compositie? Voor wie er tips nodig heeft laat ik voldoende voorbeelden zien, van Picasso, Frida Kahlo, Waterhouse en Rene Magritte, die allemaal veel symbolen gebruiken in hun kunst. Ook laat ik werk uit mijn art journals zien waar symbolen in voorkomen. We laten ons inspireren maar blijven daarnaast trouw aan de beelden die we ontvangen hebben. Ieder werkt op zijn of haar eigen manier verder op doek en ik geef tips waar nodig.

Details over deze workshop:
- Datum: Zaterdag 8 november 2025
- Tijd: 13.30-17.30 uur
- Kosten: € 80,- per persoon
- Inbegrepen: een doek in maat naar keuze, gebruik van materiaal (verf kwasten, papier, schorten, etc.) en een drankje en lekkere tapa’s tussendoor
- Let op: atelierpoes aanwezig, gelieve geen parfum te dragen
- Minimaal aantal deelnemers: 3
- Maximaal aantal deelnemers: 7
- Plaats: Breedweer, Heemskerk